Projekt „Wreck this journal” vol. 1

U Mality zwykle książki i książkach, ale czas na zmiany. Nie, nie zacznę blogować o kuchni (choć w sumie… też bym mogła). Dziś będą zdjęcia. Książki, rzecz jasna. I to książki, przyznajcie, wyjątkowej.

wreckthisjournal 003

Już dawno temu wypatrzyłam w odmętach Internatu niepozorną niby książeczkę, którą Keri Smith przygotowała dla zmysłowych bibliofilów (patrz: „Ex libris” Anne Fadiman). Czyli gratka dla tych, którzy kreślą po kartach, zaginają rogi, bazgrzą i notują, innymi słowy, zawładniają tomikiem w całości. „Wreck this journal”, jak sama nazwa wskazuje, to książko-pamiętnik do zniszczenia. Podtytuł też jest wiele mówiący: „To create is to destroy”.

Projekt „Wreck this journal” vol. 1

Niniejszym, inauguruję mój własny, prywatny projekt „Wreck this journal”. Malita dokonuje destrukcji książki. Czy też jej prze-tworzenia. Strzeżcie się! Będę dokumentować przebieg destrukcji aka prze-tworzenia. W planach zdjęcia przed, w trakcie, po, jak i fotosy „z planu akcji”.

Projekt „Wreck this journal” vol. 1

Let’s wreck the journal!

10 thoughts on “Projekt „Wreck this journal” vol. 1

  1. Jestem bardzo ciekawa wyników tego eksperymentu! I jeszcze jedno: paznokcie równie piękne jak Adele na opublikowanej w internecie partyturze „Skyfall”.

  2. Może i ja się czegoś nowego dowiem o autorce, obserwując ten twórczy akt destrukcji :) Wpisuję się na listę śledzących.
    PS. Zmieniłem sobie podpis z LuK na Majestad… Decyzja zapadła po jednym kuflu ;)

  3. Pierwsze słyszę o takim pomyśle, ale wydaje mi się on… ciekawy i intrygujący. Z chęcią zobaczę Twoje efekty, później być może… sama się skuszę na coś takiego :) ?

    1. A, to taka zabaweczka okołoksiążkowa. Zapowiada się ciekawie, no i przecież można się tak artystycznie wyżywać na bądź jakim zeszycie… ale taki z góry zaplanowany jest bardzo miły. Polecam :)

      1. No popatrz, dobrze wiedzieć. Chyba zacznę częściej zwracać uwagę na Twoje tagi, może jakieś inne perełki przegapiłam :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s